CHILDREN’S DAY COMPETITION RESULT 2019-20

DRAWING&COLOURING (KG-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1 COLOURING  LKG&UKG UKG-A PANDI NIVETHA.N I
2 UKG-A HARISH SAI II
3 LKG-B KAMESHWARAN III
4 COLOURING   I & II II – A DEEPAK I
5 II-A KAVIYAN II
6 II-A JOSHUA SEMI III
7 DRAWING III-V V-B DEEPAK KUMAR I
8 III-A SATHIYAMOORTHI II
9 IV-A PAWANI PRADHAN III
10 DRAWING VI-VIII VI-B NITHIN PREM I
11 VIII-B AISHWARYA II
12 VIII-B ADITYA III
13 DRAWING IX & X IX-A ABIRAMA SUNDARI I
14 IX-B REBEKAH NATARAJAN II
15 X -B SRI HARINI III
16 DRAWING XI & XII XII-D RAJIV.D I
17 XII-B VELEARASAN II
18 XII-B JENIFER.H III

SINGING COMPETITION(KG-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1 LKG&UKG UKG-A CAHTERINE I
2 UKG-A NOEL HENRY II
3 UKG-A HARIESH SAI III
4 LKG-A AARON III
5 I&II II-B MERLIN PREETHA I
6 II-A SRINIDHI II
7 I-A HARINE III
8 III-V IV-A VIJAYALAKSHMI I
9 V-B SAI SHARIKA II
10 III-A JOEL HENRY III
11 III-A RACHEL GOMEZ III
12 III-A SARWESH RAJ III
13 VI-VIII VII-A AUSTINE.A I
14 VI-B ABIGAIL.A II
15 VII-A SHUSHANTH.K.S II
16 VIII-A ALFRED.A III
17 IX&X IX-A CYNTHIA SHINNY ROSE.M I
18 X-A JASMIN.K II
19 X-B VERONICA III
20 XI&XII XII-B AGASTHIYA MARY.B I
21 XI-D JUDITH VINNARASI DOLLY.D II
22 XII-A PAUL ENOCK RAJA III

ELOCUTION-ENGLISH (III-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. III-V III-B ARCHANA.B I
2. III-B BINISH BAPTIST II
3. V-B MEGHANA.P III
4. VI-VIII VI-A SADHANA I
5. VIII-B ROSHINI II
6. VIII-A SWETHA SRI III
7. IX&X X-B ATCHAYAA I
8. IX-A SHRUTHI CHAUHAN II
9. X-A FAWAZ III
10. XI&XII XII-B DEIVANAI.C I
11. XII-A ATHIYAN II

ELOCUTION-TAMIL (III-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. III-V III-A SARWESH RAJ.K I
2. IV-B VISHNU PRIYAN.S.R II
3. IV-B VISWESHWAR.S III
4. VI-VIII VII-A AAMNA.R I
5. VII-A THEEKSHANA II
6. VII-A SHARMILA.V III
7. IX&X IX-A PRAGADEESWAR I
8. IX-B BARANIDHARAN II
9. X-A MOUSHIGA III
10. XI&XII XII-A AASHIKA I
11. XII-A ASHWIN II
12. XII-D TILAK III

FANCY DRESS (KG-II)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. LKG&UKG LKG-A THAVINESH I
2. LKG-A MOHITH II
3. LKG-B RITHEESH II
4. LKG-B SRI THANJANA PRIYAN II
5. UKG-B HARISH SAI II
6. UKG-B SAI SRI II
7. UKG-A NOEL HENRY III
8. LKG-A YUVA SHREE III
9. LKG-A YAZHINI III
10. I&II II-B BALAMURUGAN.K I
11. II-B KAVYA I
12. II-A MIRUDHULA II
13. II-A YAATHESH III
14. I-B MADELIN III

STORY TELLING (KG-II)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. LKG&UKG UKG-B AZIA.M I
2. UKG-A CATHERINE II
3. UKG-A NOEL HENRY III
4. I&II II-B MERLIN PREETHA.M I
5. II-B BALAMURUGAN.K II
6. II-B SIDDARTH III
7. I-B AATHIRA JANE III

RECITATION (III-V)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. III-V IV B PRIYADHARSHINI I
2. III A RACHEL GOMEZ.J II
3. IV A MOHIT RAM.R III
4. V B MEGHANA.P III

DANCE COMPETITION (III-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. III-V IV-B SHARWESH.V.S.R I
2. V-A SAN JENIFER II
3. IV-B KEVIS INFANT III
4. VI-VIII VI-A INDHU MENEKA I
5. VIII-B KEERTHANA.B II
6. VII-B ANNE IRUDHAYA III
7. IX&X X-A RISENNA MOUSHIGA I
8. X-A PRITHIYA II
9. X-A KOKILAVANI III
10. XI&XII XII-B AGASTHIYA MARY I
11. XI-C STEPHEN DELVAICTOIRE II
12. XII-A MOUNA.R III

MONO ACTING (IX-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. IX&X X-A RISENNA MOUSHIGA I
2. X-A JASMIN II
3. X-A FAWAZ SOHAIL III

ESSAY WRITING (ENGLISH)(VI-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. VI to VIII VIII B ROSHINI I
2. VIII A MONICA II
3. VII B SHRUTHI III
4. IX to X X A YUVASHAKTHI I
5. X B ATCHAYA II
6. X A ARUNTHATHI III
7. XI to XII XII B PAVITHRA I
8. XII C PRITHINGARADEVI II
9. XI A AAKASH III

 

ESSAY WRITING (TAMIL)(VI-XII)

SL.NO CATEGORY CLASS NAME PLACE
1. VI to VIII VII B HARINI I
2. VIII A PRIYANKA II
3. VI B ABIGAIL III
4. IX to X X A DASARATH I
5. X A JOHNY MARIA MICHAEL II
6. X B SUBASHREE III
7. XI to XII XII D SAKTHI I
8. XII C PRITHINGARADEVI II
9. XII C KAMINI III